Poprzednie edycje: Teatr-Akcje 2006
Teatr-Akcje Teatr-Akcje
 
PODZIĘKOWANIA PROGRAM INFORMACJE PRASOWE GALERIE WIDEO KSIĘGA GOŚCI!
<< powrót do listy informacji prasowych

Za nami bardzo intensywne prawie dwa tygodnie Teatr-Akcji.
Nie brakowało spektakli plenerowych, jak Missa Pagana” Teatru Węgajty we współpracy z Teatrem Form Czarno-Białych “Plama”, “Cadillac” Teatru Republika UstaUsta, czy wspólna akcja aktorów z Rosji, Ukrainy, Litwy i Białorusi, biorących udział w projekcie teatralnym “Collective Creation”. Ulicami Suwałk i po ogrodach wigierskich maszerowali szczudlarze, bębniarze i aktorzy.
Pojawiły się też formy wymagające większego skupienia od widza, jak monodram “A dzieci nie chcę mieć” w wykonaniu Katarzyny Pielużek z Teatru Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego.
Na Kaczy Dołek powróciły warsztaty twórcze, które, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszyły się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych. Dzieci chodziły na szczudłach, malowały sceny z ulubionych bajek i składały papierowe żurawie na dobrą wróżbę dla Suwałk.

W następnym tygodniu Teatr-Akcje zwolnią nieco tempa, ale tylko po to, żeby zaraz znowu się rozpędzić i niejednym nas zaskoczyć.
Dwa teatry: suwalski Teatr Form Czarno-Białych “Plama” oraz grupa “Karakony” z Poznania będą pracowały nad widowiskiem “Woda-Ogień”. Będzie on hołdem oddanym siłom natury.
Przedpremierowy pokaz odbędzie się w piątek, 24 sierpnia, przy przystani wodnej na Wigrach, o godz. 21.30.
Następnego dnia, w sobotę, ten sam spektakl będzie można obejrzeć w Przerośli, na plaży za kościołem nad Jeziorem Kościelnym, o godz. 21.30.
W niedzielę zaś, 26 sierpnia, widowisko “Woda-Ogień” powędruje do Suwałk. Będzie je można zobaczyć nad Zalewem Arkadia, między plażą miejską a stadionem, o godzinie 21.30. Po spektaklu wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z aktorami w siedzibie Teatr-Akcji, przy ul. Sejneńskiej 18, około godziny 23.

Organizatorem Suwalskich Teatr-Akcji jest Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, współorganizatorami: Teatr Form Czarno-Białych “Plama”, Młodzieżowy Dom Kultury w Suwałkach, Dom Pracy Twórczej w Wigrach. Partnerami: Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Pizzeria- Galeria “Rozmarino”. Wsparcie informatyczne: DBS Systems. Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, a także Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Sponsorem jest Market Budowlany “Kram”. Patronaty medialne: Radio Białystok, TVP Białystok, Tygodnik Suwalski, portal Suwalki.info.

Rzecznik prasowy festiwalu: Marta Winniczuk 0506 749 115


<< powrót do listy informacji prasowych
 
Copyright 2007 © Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze"
Design: Sławek Warmbier